Marcin Jagiełło Architekt Katowice - Architekt Kraków / Architekt Bielsko

Przejdź do treści

Menu główne:

          PROJEKTY


Przedstawione prace to kilkanaście wybranych, indywidualnych projektów domów jednorodzinnych opracowanych w ciągu ostatnich kilku lat.

Projekt w całym procesie inwestycyjnym budowy domu jest najważniejszy. Jego koszt to zwykle 2-5 procent kosztów całej inwestycji. Nie warto oszczędzać na tym etapie decydując się na tanie projekty typowe. Tylko projekt indywidualny zapewni optymalne rozwiązania wpisując dom w przestrzeń w której ma zostać wybudowany.

Podczas projektowaniu domu, oprócz wytycznych miejscowego planu zagospodarowania terenu lub warunków zabudowy, najważniejszy jest kontekst, teren, działka na której dom powstanie oraz jej otoczenie. Projektowana przestrzeń wewnętrzna tworzy nierozerwalną całość z tym co na zewnątrz. Dom maksymalnie musi wykorzystywać atuty działki i`jednocześnie bronić się przed jej wadami. Projekt indywidualny w`najlepszy możliwy sposób łączy logicznie zaprojektowaną funkcję z kierunkami świata, odpowiednim nasłonecznieniem, sąsiedztwem. Pozwala otworzyć dom na interesujący widok i`przeciwnie zamknąć go na kierunki mniej atrakcyjne. Poprzez nierozerwalne połączenie domu z`otoczeniem, każdy z`projektów jest inny, jedyny w swoim rodzaju.
Marcin Jagiełło ARCHITEKT
Wczasowa 53, 43-300 Bielsko-Biała
tel.: 661 353 067 email: biuro@mj-a.pl
Kochanowskiego 18/20, 40-035 Katowice
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego